برش آهن جهت تست کشش

واترجت برش شمس - برش مواد، فلزاتی مثل آهن، آلومینیوم، مس، شیشه، آیینه، پلاستیک با استفاده از فشار زیاد آب

نمونه های تست کشش فولاد معمولی (st37)

مطابق با آئین نامه ASTM-E8 که مختص معرفی روشهای اندازه گیری مقاومت کششی و فشاری مصالح فولادی می باشد،لذا جهت اندازه گیری مقاومت کششی فولاد مصرفی در صنعت ساختمان سازی و یا سایر کارهای تحقیقاتی سه نمونه فولادی از مصالح مصرفی شبیه به (dog bone ) اصطلاحاً استخوان سگ توسط دستگاه واترجت برش داده شد.

دلیل استفاده ار دستگاه واترجت را می توان این دانست که این دستگاه توانایی برش در یک سطح نسباتاً قائم را دارد و می توان در محاسبه تنش و کرنش مهندسی سطح مقطع مفید را با دقت بالایی اندازه گیزی نمود.

دلیل دیگر آن اینست که در برش واترجت از آنجایی که برش توسط آب انجام می شود، نسبست به سایر برش های گرم امکان وجود تنش های پسماند کمتر می شود.

نمونه ای که در تصویر مشاهده می کنید آهن 10 میلیمتر است که به سفارش پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در کارگاه خدمات برش واترجت شمس انجام شده است.

نویسنده متن : مهندس گودرزی


برش آهن (Waterjet cutting iron)

واترجت برش شمس - برش مواد، فلزاتی مثل آهن، آلومینیوم، مس، شیشه، آیینه، پلاستیک با استفاده از فشار زیاد آب

جنس = آهن

ضخامت = 40 میلیمتر

ابعاد 6500 * 400 میلیمتر

پولکی هایی که در تصویر مشاهده می کنید با واترجت برش خورده اند. این قطعه بطول 6.5 متر می باشد و با واترجت 3 متری در 3 مرحله 13 تا پولکی 10 سانت به فاصله 50 سانت از همدیگر برش خوردهاند.

این قطعه پس از برش واترجت بر زوی یک پرس برک 7 متری بسته می شود.

برش واترجت در اینکار از لحاظ هزینه و زمان فوق العاده به صرفه می باشد.

برش کاری این قطعه در کارگاه واترجت شمس انجام شده است و مدت زمان برش این 13 تا پولک، با توجه به بلند بودن قطعه کار و دقت سوراخها نزدیک به 6 ساعت زمان برده است.(البته زمان مفید جهت برش کاری کمتر از 2.5 ساعت بوده است) .

برای دیدن تصاویر بیشتر از این کار بر روی  برش آهن  کلیک کنید.